Dyskusje Otwarte: Piotr Kozak – „Myślenie za pomocą obrazów”

Dyskusje Otwarte: Piotr Kozak – „Myślenie za pomocą obrazów”

1 czerwca 2017 Off By Damian Adamowicz

8 czerwca w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki UwB (Plac NZS/Uniwersytecki 1) odbędą się Dyskusje Otwarte Koła Naukowego Kognitywistów (godz. 17:00, sala 108A).

Naszym gościem będzie dr Piotr Kozak, który wygłosi wykład pt. Myślenie za pomocą obrazów. Przedstawiamy sylwetkę naszego prelegenta.

dr Piotr Kozak

Kognitywista, filozof, esteta, miłośnik architektury. W Gdańsku w 2006 roku rozpoczął studia filozoficzne i w 2009 roku zdobył stopień magistra filozofii. Dalszą karierę kontynuował na studiach doktoranckich z filozofii w 2009 roku, które ukończył w 2014 roku. Obecnie realizuje grant na kognitywistyczny projekt badawczy Czym jest myślenie obrazami? na Uniwersytecie Warszawskim. W swoim projekcie ma odpowiedzieć na tytułowe pytanie, przy czym porusza dwa problemy myślenia obrazami: 1) problem epistemologicznej natury myślenia obrazami oraz tego, czy i w jaki sposób myślenie obrazami może poszerzać naszą wiedzę; oraz 2) problem z zakresu filozofii umysłu – czy i w jaki sposób obrazy mogą stanowić formę myślenia. Na najbliższym spotkaniu przybliży nam szczegółowo to zagadnienie.

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/143900549486937/